Jindra Jansová – Vítězka Dreft Black Card

Vítězkou druhého ročníku soutěže pro talentované návrháře do 30 let Dreft Black Card se stala Jindra Jansová. Tato mladá návrhářka letos ukončila studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde navštěvovala ateliéry Josefa Ťapťuch a Liběny Rochové.

 Upozornila na sebe již kolekcí na téma Reflexe tradic, která byla součástí projektu Czech Bene Fashion 09 prezentovaného v newyorském Českém centru v roce 2009. Modely předváděné na charitativní přehlídce pro nadaci Taťány Kuchařové Krása pomoci byly inspirovány moravským folklórem, zejména lidovým krojem a jeho způsobem práce se spodnicemi. Jindra použila při tvorbě oděvů tradiční techniku skládání spodnic a kladení vrstev na sebe, čímž se jí podařilo zachovat lehkost šatů a zároveň do nich vnést dynamiku a objem. Dalšími zajímavými projekty, na nichž se podílela, byly spolupráce s firmou Pietro Filipi (2010) nebo Simple Concet Store (2011).

Tématem vítězné kolekce s jednoduchým názvem Basic/Základní je kolekce dámských šatů, které by vyjadřovaly nový pohled na tento typ oděvu. Inspiračním zdrojem se pro ni staly základní druhy pánských oděvů a jejich specifické funkční prvky. Cílem práce bylo vytvoření šatníku ze základních oděvních prvků, přičemž každý z nich je definicí společenského a sociálního zařazení. Ve zpracování kolekce je kladen důraz na technologické provedení, vytvoření materiálového sendviče a propojení oděvu odkazujícího na zmíněný pánský oděv v kombinaci s křehkostí ženy. Kolekce tak pro Jindru vyjadřuje ženu, kterou obdivuje, inspiruje se jí a „dotváří“ ji skrze oděv.

Zde je něco málo z její tvorby. Více můžete shlédnout na letošním DREFT FASHION WEEK.

This slideshow requires JavaScript.

Tagged: , ,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: